Diabetická noha

- máte cukrovku a ste liečená (ý) na

diabetickú nohu ?

- necítite si nohy ? - máte silné bolesti nôh najmä v noci ? - pociťujete mravenčenie, brnenie, pálenie

alebo pocit neistoty v nohách? - máte studené nohy ? - máte vredy alebo nehojace sa rany ? - hrozí vám amputácia prstov alebo celej

nohy ?

Potom je najvyšší čas začať fyzikálnu cievnu liečbu !

Vieme Vám pomôcť jednoducho, účinne, fyzikálne, bez vedlajších účinkov a v pohodlí domova.

Áno, chcem bezplatnú odbornú konzultáciu !

O čo vlastne ide, keď hovoríme diabetická noha ?

Ide o komplex problémov a príznakov:

a) Infekcie kože a kostí.

Aj malá rezná rana alebo odrenina môže viesť k infekciám. Poškodenie nervov a krvných ciev spolu s problémami imunitného systému ich pravdepodobnosť ešte zvyšuje. Väčšina infekcií sa vyskytuje v ranách predtým liečených antibiotikami, pričom sa infekcie dajú liečiť správne antibiotikami. Závažné prípady môžu vyžadovať ošetrenie v nemocnici.

 

b) Absces. Je dutina, vyplnená hnisom. Niekedy sa infekcie zahryznú do kostí alebo tkaniva a vytvoria vrecko hnisu nazývané absces. Bežnou liečbou je vypustenie abscesu. Môže vyžadovať odstránenie niektorých kostí alebo tkanív, ale novšie metódy.

 

c) Gangréna (odumretie tkaniva)

Cukrovka postihuje krvné cievy, ktoré zásobujú vaše prsty na rukách a nohách. Keď je prietok krvi prerušený, tkanivo môže odumrieť. Potom je potrebný chirurgický zákrok na odstránenie postihnutej oblasti.

 

d) Deformácie.

Poškodenie nervov môže oslabiť svaly na nohách a viesť k problémom, ako sú kladivkové prsty, pazúrovité nohy, výrazné deformácie hlavičky metatarzálnych kostí (konce kostí pod prstami) a ďalšie.

 

e) Charcotova noha.

Cukrovka môže oslabiť kosti na chodidle natoľko, že sa zlomia. Poškodenie nervov môže znížiť pocit bolesti a zabrániť vám, aby ste si to uvedomili. Stále chodíte po zlomených kostiach a vaša noha zmení tvar.

 f) Kurie oká, zatvrdliny koža, apod.

g) Amputácia.

Problémy s prietokom krvi v mikrocirkulácii a poškodenie nervov pri polyneuropatii spôsobujú, že ľudia s cukrovkou si s väčšou pravdepodobnosťou zrania chodidlo a neuvedomia si to, až kým sa neobjaví infekcia.Žiaľ, často sa infekcia nedá vyliečiť, vytvorí sa absces alebo ak nízky prietok krvi vedie ku gangréne.V týchto prípadoch je amputácia je často jediným riešením. Prinesie však diabetikovi aj jeho rodine značné problémy zdravotné, sociálne a spoločenské. Najlepším riešením je teda prevencia diabetickej nohy.

 

Ako môžeme pomôcť diabetikom, a konkrétne aj Vám, na základe našich mnohoročných odborných skúseností?

Môžete sa to dozvedieť na odbornej konzultácii. Prihlásiť sa môžete tu:

Kontaktujte nás,

ak Vám hrozí amputácia !

alebo nám zavolajte v čase od 8.00 do 18.00 na číslo:

+421 905 419 188 ( celé Slovensko)

v Českej republike:

+ 420 602 676 555 (Brno a okolie, Severomoravský a Juhomoravský kraj),

a

+ 420 602 856 509 ( Praha a okolie, ostatné kraje).

Ďakujeme !